"Ce zgomote înfricoşate...
Aud o inimă cum bate."
~Ion Pillat
e calmă seara
o coroană fără nestemate
o floare uitată în fereastră
ce mai înseamnă o seară ce mai este
o noapte?
uite-o cum se duce
de parcă n-a fost niciodată
pământul soarbe cu o sete nebună
ploile negre vârtejurile de praf
cântecul grav
căsuțele din vise
urmele de pași
împreună separate
No comments:
Post a Comment